Medžių pjovimas yra dviprasmiškas net ir privatiems savininkams
Nupjauti medį nėra sudėtinga, bet išsaugoti jį tinkamai, sugeba ne kiekvienas. Juk vieni medyje mato lentas, kiti malkas, o treti, grožį, dalį gamtos ir savo namų aplinkos detalę.
Dar ne visi žino kiek metų gyvena medžiai, todėl prieš kertant juos vertėtų pasidomėti. Pavyzdžiui, klevai, kurių daugiausia mūsų kiemuose – gyvena vos 100-200 metų, bet ąžuolai, gyvena net 1000 ar net 2000 metų. Tad kertant ąžuolus verta pagalvoti, kam tai naudinga, Jums, kai iš jo išpjausite lentas grindims, ar Jūsų kiemui, kurio naujo užsodinimo ir medžių išaugimo, greičiausiai, Jūs jau nebe pamatysite.
Dažnai gamta nekreipia dėmesio į valdų savininkų norus, išsikeroja medžiai kur papuola, lajos tampa pavojingomis namų stogams ar net savininkams bei praeiviams, bet mojuoti kirviais ir kirsti visus iš eilės nėra naudinga, ir nuo 2014 metų, tai tapo nuostolinga. 2014 Aplinkos apsaugos ministerijos vadovai sukirto rankomis ir pasirašė nutarimą, kuriuo didinamos baudos už nelegalų kirtimą tiek valstybiniuose miškuose, tiek privačiuose ir suprantama, į šį sąrašą yra įtraukti ir visi namų kiemai. Taigi, prieš galvodami apie lentas ar malkas pagalvokite ir apie gręsiančias baudas už medžių nupjovimą.
Medžių pjovimas nėra brangus malonumas savininkams, kurie pastebėjo savo kieme pavojų jų gyvybėms ir nusprendė apsisaugoti nupjaudami pavojingai pasvirusį ar blogos bei ligotos būklės medį. Pjauti medį nėra pavojinga, krentantis medis yra kur kas pavojingesnis ne tik turtui, stogams, namų langams, bet kelia pavojų ir patiems pjaunantiems. Todėl medžių pjovimo darbus verta patikėti profesionalams, kurie lengvai išspręs visas Jūsų kiemo ar miško problemas. Savo darbą išmanantys medkirčiai turi visus medžių pjovimo įgūdžius ir verta žinoti, kad nedideliuose kiemuose, krentantys medžiai nėra kasdienis reiškinys, tad patikėjus darbą medkirčiams, medžiai bus supjaustyti dalimis pasitelkiant į pagalbą arboristinius – aukštalipinius įgūdžius, kas leis saugiai supjaustyti medį dalimis ir be trukdžių juos išvežti.
Tarptautiniai informacijos šaltiniai teigia, kad apie 90 procentų sužalotų medžių yra žalotų žmogaus ir tik vos 10 procentų žalos medžiams yra padaryta pačios gamtos. Taigi, verta susimastyti apie medžiams daromą žalą ir nusprendus nupjauti medį ar daugiau jų, visada verta patarimų klausti specialistų, kurie atsakys kaip elgtis su vienu ar kitu medžiu. Tokiu būdu išsaugosite prisiminimus keliančius medžius išsaugodami ir savo namus bei užtikrindami savo saugumą.
Atgalinis pranešimas: Techniniai patarimai medžių pjovimui | unicum.lt
Atgalinis pranešimas: Ne storų medžių pjovimas
Atgalinis pranešimas: Vaismedžių genėjimas leidžia subrandinti didesnį derlių